Kredyt hipoteczny to długoterminowe zobowiązanie, do którego zmuszona jest większość młodych osób, próbujących się usamodzielnić. Kupno mieszkania wymaga bowiem wkładu własnego przynajmniej kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy – niestety, osób które nie mają oszczędności i dopiero wkraczają dorosłe życie, nie mogą skorzystać z innej pomocy, niż instytucje bankowe. Co jednak, kiedy wprowadzenie się do nowego mieszkania przyniesie za sobą nieoczekiwane koszty?

Wydaje się, że nic straconego, ponieważ istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki bez zaświadczeń. Większość instytucji, zajmujących się udzielaniem takich kredytów ogranicza wszelkie formalności do minimum. Oznacza to możliwość zaciągnięcia pożyczki w piętnaście minut przy okazaniu dowodu osobistego. Najczęściej, na miejscu wykonuje się jego kserokopię, podczas gdy pracownicy przygotowują umowę o udzielenie kredytu.

Pożyczka bez zaświadczeń pozwala na kupienie dywanów, umeblowania czy też dokupienie materiałów. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że pożyczka taka nie jest udzielana na zbyt wysokie kwoty, jak kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy, ale jedynie od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Przede wszystkim jednak, nie trzeba oczekiwać czternastu lub trzydziestu dni o przydzieleniu kredytu.

Taka możliwość jest prawdziwym komfortem dla osób potrzebujących pieniędzy w krótkim czasie – nie zawsze bowiem istnieje szansa na pożyczenie ich od bliskich lub znajomych. Ponadto, w większości sklepów odbywają się czasowe promocje, w trakcie których można wyszukać okazje na wyposażenie mieszkania. Pożyczka bez zaświadczeń powinna zostać udzieloną przez firmy godne polecenia, ponieważ w przeciwnym razie mogłoby zakończyć się to wpadnięciem w „pętlę finansową”, a więc w długi, z którymi klienci nie byliby sobie w stanie poradzić.