Jeśli chcesz pożyczyć niewielką sumę pieniędzy, niekoniecznie musisz zwracać się do banku. Firmy pożyczkowe są w stanie udzielić Ci zobowiązania wygodnie, szybko i bez zbędnych formalności, które są zmorą większości pożyczkobiorców. Jednakże ostrożność jest tu wysoce polecana – należy wybrać rzetelnego i solidnego pożyczkodawce, żeby z czasem nasze zadłużenie nie obróciło się przeciwko nam. Na co zwrócić uwagę wybierając firmę pożyczkową? Oto sprawy, którym warto przyjrzeć się bliżej:

  • Po pierwsze, należy się zapoznać z całkowitymi kosztami pożyczki. Reklamy zwykle nie uwzględniają wszystkich kosztów związanych z zapożyczeniem, tak, by ofertę przedstawić w jak najbardziej korzystnym świetle. Co więcej, takie niedopowiedzenia w reklamie są zgodne z prawem, więc nieporozumienia mogące wynikać z tego faktu są rozpatrywane jako nasza wina i niewiedza. Zatem rozglądając się za pożyczką, szukajmy w umowie skrótu RRSO czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, na podstawie której można obliczyć całkowity koszt pożyczki.
  • Po drugie, rzetelna firma udzielająca pożyczek przez internet powinna posiadać na swojej stronie poręczny kalkulator, który obliczy za Ciebie całkowity koszt pożyczki, wysokość rat i ich rozłożenie w odpowiednim okresie czasu, tak, by pożyczka była dla Ciebie jak najwygodniejsza.
  • Po trzecie, powinniśmy sprawdzić wiarogodność firmy, u której chcemy się zapożyczyć. Co to oznacza? Przede wszystkim, należy zorientować się, czy firma działa legalnie, co na tym polu nie zawsze jest rzeczą oczywistą. Firma pożyczkowa musi być zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym i ewidencji działalności gospodarczej, posiadać także NIP oraz REGON. Jeśli firma podaje adres swojej siedziby i numer telefonu – i jeśli możemy odwiedzić to miejsce – tym lepiej. Jeżeli któryś z tych warunków jest niespełniony…cóż, lepiej sprawdzić oferty innych firm, by nie narażać się na niebezpieczeństwo.
  • Po czwarte, choć nie wszystkich cieszy ten fakt, firma powinna weryfikować pożyczkobiorców, nawet jeśli udziela pożyczek bez zaświadczeń. Dlaczego? Weryfikacja upewnia nas, że firma dba o stabilizację finansową klientów i pożycza odpowiedzialnie. Nie oznacza to, że musimy spełniać tak wygórowane wymogi jak przy braniu większych kredytów w banku. W kwestii pożyczek bez zaświadczeń istotą weryfikacji jest sprawdzenie przeszłości kredytowej klienta i jego rzetelności wobec poprzednich zobowiązań pożyczkowych. I bez obawy – większość przechodzi tę weryfikację pomyślnie 🙂
  • Po piąte, ważna jest opinia na temat firmy. Nieocenionym źródłem są wrażenia opisywane przez klientów w sieci. Oczywiście trzeba do nich podchodzić z odpowiednią dozą rezerwy i dystansu – wielu ludzi narzeka, choć nieporozumienia, które przedstawiają, tak naprawdę wynikają z ich głupoty. Poza tym, warto zdawać sobie sprawę z tego, że firma może kreować swoją opinię w sieci i najczęściej to robi – płacąc ludziom, którzy umieszczają wymyślone, pozytywne historyjki polecające ich ofertę. Firma taka jednak nie ma wpływu na negatywne komentarze i nie jest w stanie ich usunąć, więc jeśli proporcje pozytywnych i negatywnych opinii są niezadowalające, upewnijmy się, czy faktycznie mamy do czynienia z solidnym pożyczkodawcą.
  • Po szóste, jeśli firma jest w stanie zaoferować nowym klientom bonusy i specjalne oferty na pierwszą pożyczkę, jest to jej dużym plusem. Oznacza to, że znajduje się na rynku już jakiś czas i stać ją na takie zabiegi marketingowe. Bądź co bądź, mniej zarabiają przy obniżaniu kosztów pożyczkobiorcy. Atrakcyjne warunki zapożyczania – jeśli są sprawdzone i nie ma w nich kruczków prawnych – naprawdę dobrze świadczą o firmie i potwierdzają, że działa ona z klasą.

Te sześć czynników to podstawowe sprawy, którym należy poświęcić uwagę przy wybieraniu firmy, która ma udzielić nam pożyczki bez zaświadczeń. Bo w końcu wszyscy chcemy, by pożyczka była korzystna dla nas, klientów, i pozwoliła zarobić tym, którzy zapracowali na miano rzetelnych pożyczkodawców.