Jednym z ważniejszych czynników, który niemal zawsze jest brany pod uwagę, kiedy chcemy wziąć pożyczkę, jest okres jej spłaty. To, na ile rat będziemy mogli taką pożyczkę rozłożyć, zdecyduje o tym, ile będzie wynosiła wysokość takiej raty. Oczywiście, wcale nie jest najlepiej rozkładać pożyczki na największą liczbę rat. Owszem, jej wysokość nie będzie wówczas zbyt wysoka, jednak w przeliczeniu na wszystkie koszta, może okazać się znacznie wyższa, niż pożyczka bez zaświadczeń wzięta na 2 lub 3 raty. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, dobrze jest poprosić pracownika firmy pożyczkowej o to, aby przygotował dla ciebie kilka symulacji na ten temat. Dzięki nim dowiesz się, która opcja będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

Wybór rat w spłacie pożyczki

Innym czynnikiem, który trzeba rozważyć kiedy zamierzasz spłacać pożyczkę, jest to w jakich ratach będzie się to działo. Czy mają to być raty równe, czy może malejące. Na czym polega różnica między nimi i na które lepiej się zdecydować? Raty równe to takie, w których każda rata ma taką samą wysokość. To najczęściej stosowany model spłaty. Raty malejące wyróżniają się tym, że pierwsza rata jest najwyższa, a ostatnia najmniejsza. Każda z kolejnych rat będzie nieco niższa od poprzednich. Dlaczego wybór rat malejących się opłaca? Ponieważ zapłacisz znacznie niższe odsetki od swojej pożyczki. To ważne, jeżeli zależy ci na ponoszeniu jak najniższych kosztów.

Jak ma być spłacana pożyczka bez zaświadczeń

Przede wszystkim w terminie. To najważniejsza ze wszystkich rzeczy, o jakich powinniśmy pamiętać. Od tego będzie bowiem zależało, czy firma pożyczkowa będzie nas nękać wezwaniami, o których trzeba wiedzieć, ze są dodatkowym kosztem. Jeśli jednak chodzi o wygodę w obsłudze rat, to z pewnością najwygodniej będzie spłacać pożyczkę poprzez wykonywanie przelewów bankowych przez internet. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu, a także mieć na bieżąco kontrolę nad tym, ile rat zostało już spłaconych i jak kwota pożyczki jeszcze wymaga uregulowania. W ostateczności, można również spłacać pożyczkę w oddziale firmy pożyczkowej, jeśli taki występuje w twoim mieście.

Pożyczka bez zaświadczeń.