Ekspresowa pożyczka – co warto o niej wiedzieć? Z każdym kolejnym rokiem polski sektor ekspresowych pożyczek rozwija się w coraz bardziej dynamicznym tempie.

Ekspresowa pożyczka bez zaświadczeń to coraz częstszy wybór Polaków.

Ta obserwacja znajduje potwierdzenie w rozmaitych statysykach, które obrazują na przykład wzrost liczby klientów korzystających z usług firm pozabankowych, coraz wyższe obroty całej branży lub też coraz większą ilość podmiotów działających w obrębie tego sektora. Istnieje jednak również inny, nie mniej istotny wymiar, w którym przejawiają się rezultaty niezwykle dynamicznego rozwoju polskiego sektora pożyczek pozabankowych. Chodzi tutaj rzecz jasna o charakterystykę oferty, jaką swoim klientom przedstawiają dzisiejsze firmy pozabankowe. Warto zaznaczyć, że w przeważającej ilości aspektów oferta ta już tylko w bardzo niewielkim stopniu przypomina samą siebie z czasów początkowych stadiów rozwoju polskiego sektora pożyczek pozabankowych.

Co się zmieniło i na co mogą liczyć dzisiejsi klienci korzystający z takich rozwiązań, jak ekspresowa pożyczka oraz inne produkty dostępne w ofercie współczesnych firm pozabankowych? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej i postarajmy się udzielić możliwie jak najszerszych i jak najbardziej wyczerpujących odpowiedzi na powyższe pytania.

Co warto wiedzieć o ofercie współczesnych firm pozabankowych?

Oczywiście, pierwszą i najbardziej chyba rzucającą się oczy kwestią, która odróżnia ofertę dzisiejszych firm pozabankowych od oferty tego samego sektora sprzed kilkunastu lat są warunki finansowe świadczonych usług. O ile jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ekspresowe pożyczki dostępne w ofertach firm należących do sektora pozabankowego były o wiele wyżej oprocentowane, niż miało to miejsce w przypadku kredytów udzielanych przez banki, o tyle na chwilę obecną te różnice nie są już tak znacząco, a na dodatek z każdym kolejnym rokiem stają sie coraz mniejsze.

Następna istotna kwestia wachlarz dostępnych rozwiązań, Nowoczesne firmy pozabankowe oferują już nie tylko tzw. chwilówki, czyli takie rozwiązania, jak ekspresowa pożyczka. Klienci mogą korzystać również z takich opcji, jak na przykład różne warianty pożyczek hipotecznych, pożyczki konsolidacyjne czy też długoterminowe pożyczki ratalne.